REKORDZISTA NOKAUTÓW CHCE WALKI Z LIDEREM NAJLŻEJSZEJ KATEGORII

Redakcja, Fightnews

2014-08-05

Ali Raymi (21-0, 21 KO) pomimo czterdziestu lat przeszedł do historii boksu jako facet, który znokautował wszystkich swoich rywali w pierwszej rundzie. Nie wiadomo jednak do końca na ile to moc jego pięści, a ile ustawione walki. Ale w Jemenie jak widać wierzą w swojego rodaka, bo uzbierano spore pieniądze by ściągnąć tam mistrza świata federacji WBA i IBO najlżejszej kategorii - Hekkie Budlera (26-1, 9 KO).

Pięściarza z RPA (na zdjęciu) polscy kibice kojarzą zapewne z czerwcowej gali w Monte Carlo, gdzie występował między innymi Mateusz Masternak. Znokautował wtedy w ósmej rundzie Pigmy Kokietgyma, a 25 października - znów w Monako, przystąpi do kolejnej obrony tytułów, mają za przeciwnika Xiong Zhao Zhonga (24-5-1, 14 KO). Ale już może myśleć o kolejnych ofertach, a jedną z nich dostał właśnie od Raymi (WBO #7).

- Budler za walkę ze mną w Jemenie dostanie 100 tysięcy dolarów. Tutejsi sponsorzy zapłacą lepiej niż w RPA czy Monte Carlo. Jestem jedynym pięściarzem, z którym on może dać duży pojedynek. Nie może przecież unikać mnie wiecznie i w końcu będzie musiał się ze mną spotkać. Jestem najmocniej bijącym bokserem wszech czasów bez podziału na kategorie - odgraża się Raymi.