TRENER PULEWA O KLUCZACH DO ZWYCIĘSTWA NAD KLICZKĄ

Redakcja, SportBox.ru

2014-08-04

Otto Ramin, szkoleniowiec Kubrata Pulewa (20-0, 11 KO) jest przekonany o realnej szansie odebrania pasów WBA, WBO i IBF Władimirowi Kliczce (62-3, 52 KO). Do spotkania bułgarskiego i ukraińskiego olbrzyma dojdzie 6 września w Hamburgu.

- Dopięliśmy już jedno ze swoich marzeń, zapewniając sobie walkę o mistrzostwo świata. Doprowadzenie Kubrata do statusu oficjalnego pretendenta zajęło nam dwa lata - powiedział trener byłego już mistrza Europy wagi ciężkiej.

- Kliczko umiejętnie i konsekwentnie wykorzystuje zasięg swoich ramion oraz warunki fizyczne. Stąd też stara się utrzymywać walkę w dalekim dystansie. Nasza taktyka powinna więc polegać na przeciwstawieniu się tym elementom. Kluczem do sukcesu powinna być szybkość Kubrata. Musimy zbliżyć się do półdystansu, co będzie wymagało od nas również odpowiedniego przygotowania fizycznego. Na przykład Powietkin był słabo przygotowany fizycznie do starcia z Kliczką. Pracujemy również nad tym, jak unikać klinczów ze strony mistrza. Nie można po prostu stać naprzeciw niego - stwierdził Ramin, odnosząc się na koniec do tematu kontroli antydopingowych.

PULEW RZUCA PODEJRZENIA NA MOŻLIWY DOPING KLICZKI

- Pulew przechodzi testy w myśl WADA, a Kliczko odmawia takim wyrywkowym testom. Cóż więc mogę powiedzieć? Podczas obozu nikt go nie bada.