WŁODARCZYK vs DROZD: PIOTR WERNER ZDRADZA KULISY NEGOCJACJI

Redakcja, PolsatSport.pl

2014-08-01

Piotr Werner zdradził kilka szczegółów negocjacji zaklepanej już gali w Moskwie. Przypomnijmy, iż 27 września Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO) stanie do kolejnej obrony tytułu mistrza świata kategorii junior ciężkiej federacji WBC, mając za pretendenta groźnego Grigorija Drozda (38-1, 27 KO). Z kolei Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO) zaatakuje Denisa Lebiediewa (25-2, 19 KO) i należący do niego pas organizacji WBA.

Trzynastogodzinne rozmowy dotyczyły nawet takich banałów jak kolor spodenek, ale również negocjowano dobór rękawic czy kolejność walk, tak aby trener Fiodor Łapin mógł spokojnie przygotować obu swoich podopiecznych, mając na to fizycznie czas. Tak oto Kołodziej wyjdzie do ringu około godziny 19:00, zaś "Diablo" dwie godziny po nim.

Werner zdradził również w rozmowie z PolsatSport.pl, że w kontrakcie jest klauzula o rewanżu Włodarczyka z Drozdem, jeśli ten odebrałby naszemu jedynemu obecnie mistrzowi świata jego pas. W takim przypadku pogromca Mateusza Masternaka będzie zobowiązany na drugą walkę z Krzyśkiem w ciągu ośmiu miesięcy.