RIABIŃSKI POTWIERDZA WŁODARCZYK-DROZD I KOŁODZIEJ-LEBIEDIEW

Jake Donovan, Boxingscene

2014-07-31

Nie ma już żadnych wątpliwości. Reprezentujący interesy milionera Andrieja Riabińskiego przedstawiciele grupy World of Boxing oficjalnie potwierdzają galę 27 września w Moskwie, gdzie do walk o mistrzostwo świata przystąpi dwóch Polaków!

Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO) stanie do kolejnej obrony tytułu mistrza świata kategorii junior ciężkiej federacji WBC, mając za pretendenta aktualnego mistrza Europy i pogromcę Mateusza Masternaka - groźnego Grigorija Drozda (38-1, 27 KO). W końcu przed poważnym testem stanie też Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO), i to naprawdę przed trudnym testem. Przeciwnikiem Polaka będzie aktualny champion organizacji WBA w tym samym limicie - mocno bijący Denis Lebiediew (25-2, 19 KO).

"Kontrakty na walkę Włodarczyka z Drozdem oraz Lebiediewa z Kołodziejem zostały podpisane. Rosjanie powalczą z Polakami 27 września w Moskwie" - napisano w oficjalnym piśmie.

Włodarczyk ostatni raz wystąpił w grudniu, kiedy w szóstej obronie pasa zastopował w przerwie między szóstą a siódmą rundą Giacobbe Fragomeniego. Z kolei Kołodziej dwa tygodnie wcześniej pokonał przez TKO w siódmej odsłonie Prince'a Anthony'ego Ikeji.