TRZY POLKI MISTRZYNIAMI EUROPY!

2014-07-27

Na zakończonych dziś w Asyżu V Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w boksie kobiet, podopieczne trenera polskiej reprezentacji Tomasza Różańskiego osiągnęły wielki sukces, zdobywając aż trzy złote i cztery srebrne medale! W gronie juniorek (dawniej kadetek) triumfowały dziś Weronika Zakrzewska (60 kg), Adrianna Jędrzejczyk (63 kg), a w grupie młodzieżowej (17-18 lat) zwyciężyła nasza wielka nadzieja na bokserskie sukcesy, młodzieżowa mistrzyni świata i Unii Europejskiej Elżbieta Wójcik (75 kg).

Natomiast swoje walki finałowe przegrały na punkty i wrócą do Polski ze srebrnymi krążkami: wśród juniorek Agata Kawecka (50 kg), Aneta Gojko (70 kg) i Weronika Pławecka (75 kg), natomiast w gronie młodzieżowym srebro zdobyła Wiktoria Sądej (48 kg), pokonana przez Rosjankę Geliusę Galievą.

Do tych wyników należy doliczyć także brązowe medale, które wywalczyły w grupie młodzieżowej Justyna Pietras (60 kg), Justyna Walaś (64 kg) i Gabriela Pawlicka (+81 kg) oraz juniorka Patrycja Kiwak (80 kg). To daje nam łącznie imponujący bilans, aż jedenastu medali, z którymi młode polskie pięściarki powrócą do kraju z mistrzostw Europy. Można śmiało powiedzieć, że w młodzieżowym kobiecym boksie europejskim Polska staje się prawdziwą potęgą, obok Rosji, Ukrainy, Anglii oraz Włoch. Najwięcej medali w tych mistrzostwach zdobyły właśnie reprezentantki Rosji, które zdeklasowały pozostałe kadry narodowe. Na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej uplasowała się właśnie nasza kadra narodowa. Trenerowi Różańskiemu oraz wszystkim naszym reprezentantkom składamy serdeczne podziękowania i gratulacje!