PAUL SPADAFORA DLA BRONERA?

Redakcja, ringtv.com

2014-07-24

Paul Spadafora (49-1-1, 19 KO) być może po latach doczeka się kolejnej walki na dużej scenie. Były mistrz świata wagi lekkiej jest brany pod uwagę jako rywal Adriena Bronera (28-1, 22 KO), który 6 września wystąpi w głównej walce wieczoru podczas gali w Cincinnati.

- Dostałem taką informację od mojego menedżera. Zapytał się, czy jestem zainteresowany, odpowiedziałem, że oczywiście. Menedżer przyznał, że to nic pewnego, ale też nie wykluczył, że dojdzie do pojedynku – oświadczył 38-letni pięściarz z Pittsburgha.

Na przełomie wieków Spadafora ośmiokrotnie bronił pasa IBF w kategorii lekkiej. Zasłynął nie tylko jako mistrz, ale i jako sparingpartner Floyda Mayweathera Jr, którego wiele lat temu zdominował podczas jednej z sesji treningowych. Teraz, po latach problemów osobistych, może się zmierzyć z dobrym znajomym niepokonanego rodaka, do niedawna kreowanym nawet na jego następcę.

- To byłaby dla mnie wielka walka, stanowiłaby ogromną motywację, aby w końcu wszystko sobie poukładać. Nie miałem tak dużej walki od piętnastu lat, może nawet nigdy. Dzięki temu pojedynkowi mógłbym dokonać wielkich rzeczy – stwierdził Spadafora.