OFICJALNIE: ALEKSANDER USTINOW SOBOTNIM RYWALEM FURY'EGO

Redakcja, fightnews.com

2014-07-23

Mierzący ponad dwa metry Białorusin Aleksander Ustinow (29-1, 21 KO) zastąpi kontuzjowanego Derecka Chisorę w sobotniej walce z Tysonem Furym (22-0, 16 KO). Informację tę potwierdzili już promotorzy gali w Manchesterze.

Ustinow, były kickboxer, mający za sobą także krótki epizod w MMA, był sparingpartnerem Chisory w trakcie jego przygotowań do sobotniej gali. To właśnie podczas sparingu z Białorusinem "Dell Boy" złamał rękę i musiał odwołać swój występ. Początkowo wydawało się, że również Fury nie wystąpi w Manchesterze, ale bokser nalegał na to, aby nie zmieniać planów.

- Bardzo się cieszę, że jednak będę walczyć i że kibice dostaną to, za co zapłacili, tj. dobry pojedynek. Miałem świetny obóz, jestem w formie życia. Chciałem znokautować Chisorę, ale skoro zastąpi go Ustinow, to na nim wyładuję całą swoją złość. Chisora zobaczy to, co mogło się z nim stać. Szacunek dla Ustinowa, że wziął tę walkę, to duży chłop, a przede wszystkim zawodnik wysoko notowany w rankingach. Obaj jesteśmy gladiatorami, ale wkrótce przekona się, jak to jest walczyć z ciężkim mojej klasy – powiedział Fury.

Ustinow pokonał w swojej karierze m.in. Michaela Sprotta, Monte Barretta i Davida Tuę. Jedynej porażki doznał w 2012 roku z rąk Kubrata Pulewa, który we wrześniu zaboksuje o mistrzostwo świata z Władimirem Kliczką.