BRIGGS ODMÓWIŁ. USTINOW DLA FURY'EGO?

Redakcja, fightnews.com/boxingscene.com

2014-07-23

Nazwisko Shannona Briggsa (55-6-1, 48 KO) pojawiło się niemal natychmiast w kontekście zastąpienia Derecka Chisory po tym, jak kontuzjowany "Del Boy" wycofał się z walki z Tysonem Furym (22-0, 16 KO). Rutynowany Amerykanin oświadczył jednak, że nie jest zainteresowany starciem z kolosem z Manchesteru.

- Od początku powrotu powtarzam, że jedyną dużą walką, która mnie interesuje, jest ta z Władimirem Kliczką. Tak, byłem niedawno gotowy zastąpić Oquendo w starciu z Czagajewem, ale to były wyjątkowe okoliczności. Stawką takiego pojedynku byłoby mistrzostwo świata, do tego Czagajew nie był ostatnio aktywny, więc mielibyśmy wyrównane szanse. Teraz zapytano się mnie, czy jestem zainteresowany pojedynkiem z Furym. Nie, nie jestem. Dlaczego miałbym wziąć taką walkę na kilka dni przed pierwszym gongiem? To nie jest starcie mistrzowskie, nie byłoby też tak dobrze płatne jak to z Czagajewem. Fury to zawodnik w kwiecie wieku, mający za sobą pełny obóz przygotowawczy. Miałby przewagę, po co miałbym tak ryzykować? – stwierdził 42-latek.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Fury i tak zmierzy się w Manchesterze ze znanym nazwiskiem. Bliski podpisania kontraktu na pojedynek jest Aleksander Ustinow (29-1, 21 KO). Mierzący ponad dwa metry Białorusin jest w formie, bo w ostatnich tygodniach pomagał Chisorze przygotować się do sobotniej walki. To właśnie podczas sparingu z nim "Del Boy" złamał rękę. Mieszkający w Mińsku pięściarz jest ponoć gotowy stawić czoła Fury’emu i być może jeszcze dzisiaj podpisze umowę.