SANCHEZ: TYLKO RAY ROBINSON I HOPKINS LEPSI OD GOŁOWKINA

Edward Chaykovsky, boxingscene.com

2014-07-21

Trener Giennadija Gołowkina (29-0, 26 KO) Abel Sanchez od dawna podkreśla, że Kazach nie ma sobie równych we współczesnej wadze średniej. Teraz stwierdził, że i w bogatej historii tej kategorii trudno znaleźć lepszych pięściarzy.

Waga średnia historycznie uchodzi za jedną z najsilniejszych w dziejach. Boksowali w niej tak wybitni zawodnicy, jak Stanley Ketchel, Harry Greb, Emile Griffith, Marvin Hagler czy powszechnie uznawany za najlepszego zawodnika wszech czasów Sugar Ray Robinson. Zdaniem Sancheza Robinson jest jednym z dwóch bokserów przewyższających Gołowkina. Drugi to Bernard Hopkins.

- Mam tylko nadzieję, że Giennadij będzie dostawać takie walki, które potwierdzą moje słowa. Teraz musi się rozprawić z Geale’em w taki sposób, w jaki zwyciężał innych rywali. To ważna walka. Geale to tak dobry bokser, że może wytrzymać nawet pełny dystans. Zobaczymy, jak Giennadij poradzi sobie w takiej sytuacji. Jeżeli wygra w imponującym stylu, zrozumiecie, dlaczego tak wysoko go oceniam na tle historii – powiedział Sanchez.

Pojedynek Kazacha z Danielem Geale’em odbędzie się już 26 lipca w Nowym Jorku. Jego stawką będą pasy WBA Super i IBO w wadze średniej.