SHIMING GOTOWY DO WALKI O TYTUŁ

Redakcja, boxingscene.com

2014-07-20

Opromieniony sobotnim zwycięstwem nad Luisem De la Rosą (23-4-1, 13 KO) dwukrotny mistrz olimpijski Zou Shiming (5-0, 1 KO) oświadczył, że jest gotowy stanąć do walki o mistrzostwo świata.

Podczas wczorajszej gali w Makau Chińczyk potrzebował paru minut, aby złapać rytm. Kiedy już to jednak zrobił, zaczął wyraźnie odjeżdżać rywalowi i po dziesięciu rundach odniósł pewne zwycięstwo na punkty. Choć przeciwnik nie był z wysokiej półki, Shiming podkreśla, że zdobył cenne doświadczenie.

- Jestem pewny swoich umiejętności, chcę walki o tytuł. Od dawna się do nie przygotowuję, po tym zwycięstwie nabrałem dodatkowego rezonu. Przeboksowałem dziesięć rund, teraz wiem, że mogę walczyć też przez dwanaście. Tym cenniejsze jest to zwycięstwo, że mój oponent boksował naprawdę dobrze – stwierdził 33-latek.

Shiming klasyfikowany jest obecnie w czołówce rankingu WBA i to o pas tej federacji będzie z pewnością boksować. Tytuł WBA Super znajduje się w posiadaniu Juana Francisco Estrady (26-2, 19 KO), a ten w wersji regularnej dzierży Juan Carlos Reveco (34-1, 18 KO).