RANKING WBO: GŁOWACKI UTRZYMAŁ PIERWSZE MIEJSCE

Redakcja, WBOboxing

2014-07-17

- Stąpamy już po bardzo cienkim lodzie - mówił jeszcze kilkanaście dni temu Tomasz Babiloński, odnosząc się do sytuacji Krzysztofa Głowackiego (22-0, 14 KO). Popularny "Główka" przewodził stawce pretendentów w zestawieniu federacji WBO, ale przez kontuzję długo nie występował i jego promotorzy obawiali się, że może spaść ze szczytu. Na szczęście nie spadł.

Organizacja WBO jako ostatnia w tym miesiącu uaktualniła swój ranking. W wadze ciężkiej nie mamy swojego przedstawiciela, ale już w junior ciężkiej numerem jeden pozostał właśnie Głowacki, który pod koniec czerwca przypomniał się kibicom zwycięstwem punktowym nad Ismailem Abdoulem. Niestety kolejny spory spadek zanotował Paweł Kołodziej (33-0, 18 KO). Zrzucony przez WBA o dziesięć pozycji, na liście WBO spadł o pięć i teraz zajmuje dopiero trzynastą lokatę.

Damian Jonak (37-0-1, 21 KO) nadal jest dziewiąty w kategorii junior średniej, zaś Patryk Szymański (11-0, 6 KO) trzynasty w półśredniej. Problem w tym, że ten drugi już od roku boksuje w wyższej dywizji i o zbiciu kolejnych kilogramów nie ma mowy.

Ostatnim naszym przedstawicielem jest Kamil Łaszczyk (17-0, 7 KO), który zanotował nieznaczny awans z szóstego na piąte miejsce w limicie wagi piórkowej.