HOPKINS vs KOWALIOW 8 LISTOPADA W BARCLAYS CENTER?

Redakcja, ringtv.com

2014-07-17

Walka unifikacyjna w wadze półciężkiej pomiędzy Bernardem Hopkinsem (55-6-2, 32 KO) a Siergiejem Kowaliowem (24-0-1, 22 KO) powoli nabiera kształtów. Amerykanin zdradził, że ustalono już nawet wstępną datę tej konfrontacji. Miałoby do niej dojść 8 listopada w Barclays Center na Brooklynie.

- To jeszcze nie jest pewne, ale Kathy Duva rozmawia z Golden Boy Promotions, Oscar De La Hoya także jest zainteresowany tą walką. Wciąż pracujemy ze sobą, on nadal jest moim promotorem. Obaj chcemy tego pojedynku. To najlepsza walka do zrobienia w kategorii półciężkiej. Moim celem jest pokonanie Kowaliowa, a potem, gdy już będę po pięćdziesiątce, postaram się to samo zrobić z Adonisem Stevensonem. Chcę napisać kolejne rozdziały historii – powiedział 49-letni "Kosmita".

Hopkins ostatnio boksował na antenie telewizji Showtime, ale starcie z "Kusherem" trafiłoby prawdopodobnie do ramówki HBO. Najstarszy mistrz w historii boksu po raz ostatni wystąpił na jej antenie w marcu ubiegłego roku, kiedy pokonał na punkty Tavorisa Clouda.

Zanim jednak dojdzie do walki Amerykanina z Rosjaninem, ten drugi musi pokonać Blake’a Caparello (19-0-1, 6 KO), z którym zmierzy się 2 sierpnia w Atlantic City.