KOWALIOW: NIC NIE WIEM O WALCE Z HOPKINSEM

Redakcja, fightnews.com

2014-07-15

Mistrz WBO w wadze półciężkiej Siergiej Kowaliow (24-0-1, 22 KO) przyznał, że nie myśli na razie o potencjalnej walce unifikacyjnej z Bernardem Hopkinsem (55-6-2, 32 KO). Rosjanin koncentruje się na najbliższej obronie tytułu.

- Nie wiem nic na temat pojedynku z Hopkinsem, wiem tylko tyle, że moim najbliższym rywalem jest Blake Caparello. To zawodnik głodny sukcesu, niemający nic do stracenia. Muszę zrobić swoje i obronić pas – powiedział "Krusher".

HOPKINS: KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY >>>

Kowaliow skrzyżuje rękawice z Caparello 2 sierpnia w Atlantic City. Podobnie jak mistrz, również jego trener skupia się na starciu z Australijczykiem.

- Nigdy nie rozmawialiśmy z Siergiejem na temat konfrontacji z Hopkinsem. Jesteśmy skoncentrowani na Blake’u. Plotki o Hopkinsie nie wytrącą nas z równowagi, nie lekceważymy rywala. Kiedy już się z nim uporamy, wtedy dopiero będziemy mogli myśleć o Bernardzie – powiedział John David Jackson.

Hopkins chciałby przystąpić do walki unifikacyjnej jeszcze w tym roku - Jeżeli nie z Kowaliowem, to z czempionem WBC Adonisem Stevensonem (24-1, 20 KO).