HAYE: CHISORA MOŻE POKONAĆ KAŻDĄ WERSJĘ FURY'EGO

Redakcja, boxingnewsonline.net

2014-07-12

David Haye (26-2, 24 KO) twierdzi, że dobrze przygotowany Dereck Chisora (20-4, 13 KO) może się zrewanżować Tysonowi Fury'emu (22-0, 16 KO) za porażkę sprzed trzech lat. Druga walka Brytyjczyków odbędzie się już 26 lipca w Manchesterze.

- Wszystko zależy od tego, ile w Chisorze zostało jeszcze paliwa i jak poważnie traktuje tę walkę. Jeżeli będzie w takiej formie, w jakiej był podczas starcia ze mną, pokona każdą wersją Tysona Fury’ego. Nie wiem jednak, ile jest jeszcze dzisiaj tamtego Chisory. Ma twardą szczękę, ale gdy zawodnik o twardej szczęce otrzymuje naprawdę mocny cios i przegrywa przed czasem, znacznie łatwiej jest go później przewrócić. Na pewno nie powinien boksować z Furym, bo ten ma bardzo długie ramiona. W pierwszej walce wypunktował Derecka lewym prostym, ale wtedy Chisora nie był w formie. Teraz Dereck musi ostro ruszyć na rywala. Szanse w tym pojedynku oceniam na 50-50 – powiedział "Hayemaker".

Były mistrz dwóch kategorii wagowych zabrał też głos w sprawie innego pojedynku w kategorii ciężkiej – wrześniowej konfrontacji Władimira Kliczki (62-3, 52 KO) z Kubratem Pulewem (20-0, 11 KO).

- Nie widziałem żadnej walki Pulewa, ale wiadomo, że na punkty nikt Kliczki w Niemczech nie pokona. A  Pulew go nie znokautuje, jestem więc pewien na sto procent, że przegra tę walkę – stwierdził.