POPRAWIA SIĘ STAN ABDUSAŁAMOWA

Redakcja, ringtv.com

2014-07-09

Dobre wieści w sprawie Magomieda Abdusałamowa. Adwokat pięściarza, który doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu w walce z Mike'em Perezem, poinformował, że stan Rosjanina ciągle się poprawia.

33-latek w listopadzie ubiegłego roku przegrał na punkty brutalny 10-rundowy pojedynek z Perezem. Po ostatnim gongu został przewieziony do szpitala, gdzie wykryto skrzep krwi w mózgu. Boksera wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej, usunięto mu fragment czaszki. Jego stan jeszcze się pogorszył, gdy niespodziewanie doznał rozległego udaru mózgu. Przez pewien czas przy życiu utrzymywała go aparatura. Tak jak jednak w ringu, tak i w szpitalnym łóżku "Mago" nie daje za wygraną.

- Wciąż czyni postępy, jest coraz lepiej. Nie mówi ani nie chodzi, nie może powstać, ale bez wątpienia ma większą świadomość tego, co się wokół niego dzieje. Rusza też rękami i głową – powiedział adwokat zawodnika Paul Edelstein.

Edelstein będzie reprezentować rodzinę zawodnika w sądzie. Wskazując liczne zaniedbania, bliscy Abdusałamow pozwali kilka podmiotów, m.in. lekarzy Komisji Sportowej Stanu Nowy Jork i halę Madison Square Garden, w której odbył się listopadowy pojedynek.

- Sprawa jest w toku, jesteśmy dopiero na początku, nie ma więc o czym mówić – powiedział Edelstein.

Abdusałamow przebywa obecnie w Helen Hayes Hospital w nowojorskim West Haverstraw.