AFOLABI: GOŁOWKIN BIJE JAK CIĘŻKI

Redakcja, ESNEWS

2014-07-01

Ola Afolabi (20-3-4, 9 KO) jest pod dużym wrażeniem siły Giennadija Gołowkina (29-0, 26 KO). Porównuje ją nawet do tej, jaką dysponują pięściarze kategorii ciężkiej.

Afolabi, który miał okazję sparować z Kazachem, wystąpi 26 lipca na gali w Madison Square Garden, gdzie Gołowkin będzie bronić pasów WBA Super i IBO w wadze średniej w starciu z Danielem Geale’em (30-2, 16 KO). Brytyjski cruiser docenia klasę rywala "GGG", jednak nie daje mu większych szans w starciu z niszczycielskim czempionem.

- To będzie dobra walka, ale myślę, że Gołowkin wygra. Sparowałem z nim, bije naprawdę mocno, jak ciężki. Nie żartuję. Jego ciosy mają klepnięcie, którego nie mają uderzenia współczesnych ciężkich. Oni bardziej pchają swoje ciosy – stwierdził Afolabi.

Podczas zbliżającej się gali w MSG Afolabi miał boksować z Pawłem Kołodziejem (33-0, 18 KO), jednak skłócony ze swoim promotorem polski pięściarz zrezygnował z walki, tłumacząc, że miałby zbyt mało czasu na przygotowania. Obóz Afolabiego wciąż szuka odpowiedniego zastępstwa.

- Nie dbam o rywala, może być praworęczny, leworęczny – chcę po prostu ruszyć dalej ze swoją karierą. Jeżeli wygram, znowu polecę do Niemiec walczyć o mistrzostwo świata – powiedział zawodnik.

Ostatnią walkę Afolabi stoczył w listopadzie ubiegłego roku. Pokonał wówczas na punkty Łukasza Janika.