WSB: DRAFT 10 WRZEŚNIA

Redakcja, Informacja prasowa

2014-06-26

Podobnie jak w hokejowej NHL czy koszykarskiej NBA, również w zawodowej lidze World Series of Boxing odbędzie się draft. Poszczególne drużyny, w tym Rafako Hussars Poland, będą wybierać zagranicznych zawodników w dniu 10 września 2014 roku.

Termin zgłaszania zawodników przez poszczególne federacje krajowe upływa 22 sierpnia.

- Będziemy zainteresowani pozyskaniem zagranicznych zawodników do trzech najwyższych kategorii wagowych, od półciężkiej do superciężkiej. Co ważne, zgodnie z decyzją WSB, nowi zagraniczni bokserzy są pozyskiwani na okres dwóch lat, czyli okresu kwalifikacji do Igrzysk - twierdzą menedżerowie Husarii Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.

Pensje cudzoziemców będą opłacane przez rodzime federacje, ale już koszty premii za walki czy przelotów na mecze pokrywają ich nowe zespoły.

Piąty (2015 rok) i szósty (2016) sezon ligi WSB będą szczególnie ważne ze względu na kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Najlepsi pięściarze z rankingu WSB (decyduje bilans walk), a także dodatkowego turnieju indywidualnego pojadą na turniej do Brazylii.

Z rankingu, już po sezonie 2015, awans na IO uzyska 17 zawodników - po jednym z kategorii -49 kg. -91 kg i +91 kg oraz po dwóch z kategorii od -52 kg do -81 kg. Z turnieju WSB, który odbędzie się w połowie 2016 roku, do Rio pojedzie 26 bokserów.

Władze WSB jeszcze oficjalnie nie potwierdziły startu 15 drużyn. Prawdopodobnie zostaną podzielone na trzy grupy. To oznacza, że w pierwszej rundzie każdy zespół rozegra po osiem meczów, a dodatkowe cztery spotkania w drugiej fazie grupowej. Poszczególni bokserzy będą mogli więc stoczyć po sześć walk. Pozyskani z draftu cudzoziemcy muszą mieć zagwarantowane minimum cztery pojedynki, aby ich bilans został uwzględniony w tzw. rankingu olimpijskim.