HEARN OPTYMISTĄ WS. WALKI BROOKA Z PORTEREM

Redakcja, dailymail.co.uk

2014-06-26

Shawn Porter (24-0-1, 15 KO) wciąż nie podpisał kontraktu na walkę z Kellem Brookiem (32-0, 22 KO), jednak promotor Brytyjczyka Eddie Hearn pozostaje optymistą. - Wierzę, że do tego pojedynku dojdzie - napisał w artykule dla Daily Mail.

Pojedynek o pas IBF w wadze półśredniej miał się odbyć 9 sierpnia. Wiadomo już, że w tym terminie do niego nie dojdzie, dlatego promotorzy szukają nowego. Nadal nie ma jednak zgody Portera, który – jak sugeruje Hearn – liczy na to, że na swojego wrześniowego rywala wybierze go Floyd Mayweather Jr (46-0, 26 KO).

- Uważam, że nie ma szans na to, że Porter będzie boksować z Mayweatherem. Jeżeli natomiast nie zgodzi się na walkę z Brookiem, zostanie pozbawiony tytułu – stwierdził szef Matchroom Sports.

Obóz Portera wielokrotnie wyrażał obawy co do gotowości Brooka do walki z silnym, dynamicznie boksującym Amerykaninem. Brytyjczyk tymczasem pierwszy podpisał umowę i wręcz pali się do pojedynku.

- Kell byłby zdruzgotany, gdyby musiał boksować o wakujący tytuł. Myśli o Porterze od trzech czy czterech miesięcy, chce wejść z nim do ringu i walczyć. Kiedy powiedziałem mu, że będzie rywalizować o wakujący pas, jeżeli Porter zrezygnuje, był wyraźnie zawiedziony, mimo że czekałaby go walka. Jest w znakomitej formie, wierzę, że pokona Portera. Wierzę też, że Shawn nie zwakuje pasa. Trzeba tylko ułożyć dobrą kartę walk i ustalić nową datę – napisał Hearn.