SAUERLAND: WEDŁUG MNIE MASTERNAK WYGRAŁ

Karolina Owczarz, polsatsport.pl

2014-06-23

Karolina Owczarz: W sobotę niestety już drugą porażkę w karierze poniósł Mateusz Masternak, który nie zdołał pokonać rywala w Monte Carlo. A Ty jak oceniasz walkę z Yourim Kalengą?
Kalle Sauerland: To była ogromna szansa, której niestety nie wykorzystaliśmy, jednak według mnie starcie było bardzo wyrównane, a trochę nie mieliśmy szczęścia z werdyktem. Przede wszystkim zawiodła taktyka. Masternak jest wspaniałym pięściarzem, a Kalenga to tylko silny facet. Obóz Mateusza założył, że Kalenga szybko się zmęczy, ale to się nie stało. Kiedy zorientował się co się dzieje było już za późno na odrobienie strat. Dla mnie było oczywiste, że od piątej rundy powinien narzucić presję. Teraz postaramy się zorganizować mu rewanż, ale taktyka z pewnością musi być zmieniona.

- Nie zgadasz się z werdyktem?
Kalle Sauerland: To co się stało nie jest końcem świata, ale według mnie to on wygrał. Kiedy wszedłem do ringu powiedziałem mu, że to była wyrównana walka, ale zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby wygrać. Naprawdę tak myślałem, dlatego byłem trochę zaskoczony, kiedy usłyszałem werdykt. Jeśli Mateusz miałby dobrą taktykę mógłby wygrać spokojnie każdą rundę, bo jest pięściarzem innej klasy niż Kalenga, który w tej walce robił może lepsze wrażenie, bo zadawał więcej ciosów, jednak to ciosy Polaka częściej dochodziły do celu. Problem jednak nie leży w werdykcie. Problemem jest to, że on z takimi rywalami nie powinien toczyć wyrównanych walk, to może dziać się przy pojedynkach o mistrzostwo świata. Myślałem, że jedynym zagrożeniem ze strony Kalengi będzie ten nokautujący cios. Nigdy bym nie przypuszczał, że możemy przegrać to starcie na punkty.

- Dla widzów przed telewizorami ogromnym zaskoczeniem była atmosfera w narożniku Masternaka. Polak wyraźnie przegrywał, a od trenera ciągle słyszał, że wszystko jest w porządku. Uważasz, że zmiana Andrzeja Gmitruka na Piotra Wilczewskiego była dobrą decyzją?
Kalle Sauerland: W walce z Grigorijem Drozdem zostało popełnione wiele błędów i zmiana trenera była tylko i wyłącznie decyzją Mateusza, bo przecież to nie my z nim trenujemy. Dlatego też nie powinienem tego komentować.

- Będziesz próbował nakłonić go do zmiany trenera?
Kalle Sauerland: Nie zrobię tego. Obojętnie jaka będzie jego decyzja, to przy kolejnych walkach z pewnością nie pozostawię ich samych z taktyką.

Rozmawiała Karolina Owczarz

Cała rozmowę przeczytacie na stronie polsatsport.pl.