COTTO: JESTEM GOTOWY NA NAJWIĘKSZE WYZWANIA

Redakcja, boxingscene.com

2014-06-14

Miguel Cotto (39-4, 32 KO) odpoczął już po zwycięstwie z Sergio Martinezem (51-3-2, 28 KO) i powoli zaczyna myśleć o kolejnym pojedynku, wstępnie planowanym na pierwszą połowę grudnia.

- W przyszłym tygodniu spotkam się z Freddie’em Roachem, będziemy analizować różne opcje, zobaczymy która jest najlepsza. Obecnie nie mam pojęcia, z kim mógłbym walczyć, moja przyszłość jest trochę niepewna. Tak jak zawsze jednak, Miguel Cotto jest gotowy na największe wyzwania. Trzeba tylko trochę cierpliwości – stwierdził Portorykańczyk.

Obowiązkowym pretendentem do tytułu WBC w wadze średniej, który od niedawna należy do Cotto, jest Marco Antonio Rubio, ale "Junito" nie ukrywa, że liczy na większe pojedynki, w tym rewanż z Floydem Mayweatherem Jr (46-0, 26 KO). Z Amerykaninem przegrał w 2012 roku, jednak wierzy, że pod wodzą nowego szkoleniowca odniósłby efektowne zwycięstwo.

- Miguel powiedział mi: "Freddie, gdybyś to ty mnie trenował do walki z Floydem, wygrałbym przez nokaut". Jest teraz bardzo pewny siebie. Jeżeli dojdzie do rewanżu, znokautuje Mayweathera – przekonuje Freddie Roach.