FROCH vs CHAVEZ JR W LISTOPADZIE W LAS VEGAS?

Redakcja, dailymail.co.uk

2014-06-11

W swoim artykule dla Daily Mail promotor Carla Frocha (33-2, 24 KO) Eddie Hearn przyznał, że Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO) jest głównym kandydatem do walki z "Kobrą". Pojedynek miałby się odbyć pod koniec listopada w Las Vegas.

- Carl chce walki w Las Vegas, a w tej sytuacji najbardziej prawdopodobnym przeciwnikiem jest Chavez. Może nie jest to sytuacja "Vegas albo nic", ale Carl wysyła sygnały, że osiągnął już niemal wszystko i zastanawia się, jak miałby dorównać gali na Wembley. "Co może mnie zmotywować tak jak tamten pojedynek?" - on tak na to patrzy – pisze szef stajni Matchroom Sport.

Inni zawodnicy przymierzani do Frocha to Mikkel Kessler (46-3, 35 KO) i obowiązkowy pretendent do tytułu IBF James DeGale (19-1, 13 KO).

- Najbardziej chce Chaveza, ale zawsze jest szansa na dużą walkę w kraju oraz kolejną wojnę z Kesslerem. Oni lubią się obijać. Myślę, że gdyby była szansa na pojedynek z DeGale’em lub Kesslerem w Las Vegas, Carl rozważyłby te opcje, ale prawda jest taka, że liczy na Chaveza i to ten pojedynek się sprzeda – kontynuuje Hearn.

Na koniec promotor podkreślił, że choć DeGale jest obowiązkowym pretendentem do pasa Frocha, "Kobra" nie musi się spieszyć z jego obroną.

- Carl ma do lutego czas na tę walkę. Możliwe, że teraz zmierzy się z kims innym, a z DeGale’em zaboksuje wiosną. Możliwe też, że zrobi sobie długą przerwę i wróci dopiero na wiosnę. Jeżeli jednak wystąpi jeszcze w tym roku, nastąpi to prawdopodobnie pod koniec listopada. Chce walczyć w Vegas i nad tym teraz pracuję – stwierdził.