POWIETKIN WRÓCI W PAŹDZIERNIKU

Redakcja, boxingscene.com

2014-06-11

Były mistrz WBA w wadze ciężkiej Aleksander Powietkin (27-1, 19 KO) zamierza powrócić na ring w październiku. Rosjanin chce stoczyć jeszcze kilka walk, zanim zmierzy się w rewanżu z Władimirem Kliczką (62-3, 52 KO).

- Potrzebuję przynajmniej trzech pojedynków pod okiem nowego trenera, dzięki temu lepiej się poznamy i wyeliminujemy błędy. Moim celem pozostaje oczywiście starcie z Władimirem. Nie chcę go jednak już teraz. Kliczko ma ponad sześćdziesiąt walk, ja tylko ponad dwadzieścia. Muszę nabrać doświadczenia, co nie oznacza, że się boję. Zamierzam zdobyć status challengera, wtedy dopiero spotkamy się w ringu. Najbliższą walkę stoczę prawdopodobnie pod koniec października, nie wiemy jeszcze z kim. Przeanalizujemy sytuację w rankingach i wtedy podejmiemy decyzję – powiedział 34-latek.

Powietkin boksował z Kliczką w październiku ubiegłego roku. Po jednostronnej, pełnej fauli walce wygrał Ukrainiec. Od tego czasu Rosjanin stoczył jeden pojedynek – pod koniec maja znokautował Manuela Charra.