WASILEWSKI: BYŁO BLISKO WALKI JONAKA Z SERGIO MARTINEZEM

2014-06-10, Redakcja, Polsat Sport

Współwłaściciel grupy Sferis KnockOut Promotions Andrzej Wasilewski potwierdził, że kilka miesięcy temu prowadzono rozmowy w sprawie walki Damiana Jonaka (37-0-1, 21 KO) z byłym już mistrzem świata w wadze średniej Sergio Martinezem (51-3-2, 28 KO).

- Rozmowy były naprawdę zaawansowane, mowa była o walce na przełomie kwietnia i maja. Powiedziałbym, że był to trzeci lub czwarty krok negocjacji. Wtedy nastąpiła jednak zmiana w argentyńskim rządzie i gala została skasowana – stwierdził Wasilewski w programie "Puncher" na antenie Polsatu Sport.

W wyniku rządowych zmian posadę stracił polityk, który finansowo pomagał "Maravilli" w karierze. Wobec tego zakończono negocjacje z polskim obozem, a Martinez postanowił nie brać walk na przetarcie, tylko po dłuższej przerwie od razu zmierzyć się z Miguelem Cotto (39-4, 32 KO). Potyczka ta odbyła się w miniony weekend w Madison Square Garden i zakończyła zwycięstwem Portorykańczyka po dziewięciu rundach.

Jonak tymczasem pozostaje bez rywala. Znajdzie go prawdopodobnie nieprędko, bo wciąż jest skonfliktowany z Wasilewskim.

- Nie do końca rozumiem, co się właściwie stało. Chyba, jak to często w boksie bywa, Damian stał się ofiarą złego doradcy. Trudno szukać jakiegoś rozwiązania, bo nie mam z nim żadnego kontaktu – powiedział promotor.

<< Powrót na stronę główną <<