ROACH: COTTO PORADZI SOBIE Z GOŁOWKINEM

Redakcja, boxingscene.com

2014-06-09

Choć pokonując Sergio Martineza Miguel Cotto (39-4, 32 KO) zaliczył imponujący debiut w wadze średniej, wielu obserwatorów odradza Portorykańczykowi starcie z mocno bijącym, znajdującym się w kwiecie wieku Giennadijem Gołowkinem (29-0, 26 KO). Trener Freddie Roach zapewnia tymczasem, że "Junito" jest gotowy i na Kazacha.

- Słyszę wiele dobrego o Gołowkinie, między innymi to, że jest wielkim puncherem. To ponoć świetny zawodnik, ale prawdę powiedziawszy nawet nie widziałem go w akcji, a jestem kibicem boksu. Dajcie więc spokój, myślę, że poradzimy sobie z kimś takim. Jest pewnie dobry, skoro HBO podpisało z nim kontrakt na kilka walk. Powtarzam jednak, nie widziałem żadnego jego pojedynku, zatem nie mogę tak naprawdę wypowiedzieć się na temat potencjalnej konfrontacji – stwierdził amerykański szkoleniowiec.

Gołowkin przygotowuje się obecnie do zaplanowanej na 26 lipca walki z Danielem Geale’em (30-2, 16 KO) w Madison Square Garden. Cotto wróci między liny prawdopodobnie 6 lub 13 grudnia w tej samej hali.