JACOBS vs FLETCHER O TYTUŁ PO GOŁOWKINIE

Redakcja, fightnews.com

2014-06-04

Daniel Jacobs (27-1, 24 KO) oraz Jarrod Fletcher (18-1, 10 KO) staną wkrótce do walki o regularny pas WBA w wadze średniej. Tytuł ten zwolnił się po wywindowaniu do pozycji super czempiona Giennadija Gołowkina (29-0, 26 KO).

Szczegóły pojedynku pomiędzy Amerykaninem a Australijczykiem nie są jeszcze znane. Dojdzie do niego prawdopodobnie latem na terenie Stanów Zjednoczonych.

Pierwotnie federacja WBA wyznaczyła Fletchera na obowiązkowego rywala Gołowkina, jednak współpracująca z Kazachem telewizja HBO nie była zainteresowana tą potyczką, dlatego doprowadzono do zmiany przeciwnika. Obóz Fletchera nie ukrywa, że liczył na starcie z "GGG".

GOŁOWKIN SUPER CZEMPIONEM >>>

- Murray, Czudinow i Gołowkin wycofali się z walki z Fletcherem, na szczęście wyzwanie przyjął niedawno Max Bursak, a teraz Daniel Jacobs. Nie zmusimy Gołowkina do walki. Jego ludzie ciągle mówią, że mogą walczyć z każdym, a gdy do ich drzwi puka zawodnik, który od piętnastu miesięcy znajduje się w czołowej piątce WBA, nie otwierają. WBA znalazło jednak dobre rozwiązanie i czekamy na to, aż Jarred zostanie mistrzem w wersji regularnej – powiedział Adam Wilcock, menedżer Fletchera.

Australijczyk jedynej porażki na zawodowym ringu doznał w 2012 roku z rąk Billy’ego Joe Saundersa. Jedynym pogromcą Jacobsa pozostaje z kolei Dmitrij Pirog.