FONFARA: PRZEPRASZAM, ŻE NIE WYGRAŁEM

Redakcja, rds.ca

2014-05-25

Na konferencji prasowej po walce w Montrealu Andrzej Fonfara (25-3, 15 KO) przeprosił kibiców za to, że nie udało mu się pokonać Adonisa Stevensona (24-1, 20 KO) i zdobyć pasa WBC w wadze półciężkiej.

- Przepraszam was, że nie wygrałem. Ale postaram się to jeszcze zrobić dla wszystkich moich kibiców – powiedział 26-letni zawodnik.

Polski pięściarz przegrał jednogłośnie na punkty, choć zaprezentował się z dobrej strony, a w dziewiątym starciu miał nawet rywala na deskach.

- Udowodniłem, że Adonis nie jest Supermanem. Był lepszy, ale jeszcze wrócę. Błędem było to, że wyprowadzałem tak mało kombinacji. Muszę teraz jeszcze więcej trenować, aby w przyszłości zostać mistrzem świata – stwierdził.

Fonfara szczególnie dobrze zaprezentował się w drugiej połowie pojedynku. W pierwszej wyraźnie przeważał obrońca tytułu, który dwukrotnie posłał pretendenta na matę.

- Jestem dumny, że przetrwałem. Ciężko pracowałem, w ostatnich trzech rundach chciałem zapewnić sobie zwycięstwo, ale się nie udało. Takie jest życie – powiedział "Polski Książę".