SZEF SHOWTIME CHCE KOWALIOWA DLA FONFARY

Redakcja, Twitter

2014-05-25

Andrzej Fonfara (25-3, 15 KO) przegrał z Adonisem Stevensonem (24-1, 20 KO), ale zyskał uznanie obserwatorów i z pewnością dostanie kolejne duże walki. Stephen Espinoza, szef sportu w stacji Showtime, która transmitowała pojedynek w Montrealu, ma już nawet pomysł na najbliższego rywala Polaka.

- Z chęcią zobaczyłbym walkę Kowaliow vs Fonfara. Mielibyśmy dobre porównanie przed pojedynkiem Stevenson vs Kowaliow na Showtime - napisał Espinoza na Twitterze.

Siergiej Kowaliow (24-0-1, 22 KO), mistrz WBO w wadze półciężkiej, od dłuższego czasu przymierzany jest do starcia z "Supermanem". Obecnie zawodnicy walczą wprawdzie na antenie innych telewizji, ale Espinoza jest przekonany, że uda się sprowadzić Rosjanina na Showtime. A póki co proponuje jego starcie z Fonfarą, o którym już przed walką ze Stevensonem, wbrew opinii ekspertów, mówił, że jest czołowym pięściarzem w wadze półciężkiej i nie będzie łatwym rywalem dla czempiona WBC. Dwunastorundowy pojedynek w Montrealu tylko to potwierdził.

- Przez cały tydzień powtarzałem, żeby nie lekceważyć Fonfary. Wszystkie te nasze walki, które niby mają być jednostronne, okazują się całkiem wyrównane. Czysty przypadek, prawda? – ironizuje Espinoza, odwołując się też do niedawnej walki Floyda Mayweathera Jr z Marcosem Maidaną.