LEMIEUX PRZEŁAMAŁ GUERRERO

2014-05-25

W bardzo ciekawej konfrontacji kategorii średniej David Lemieux (32-2, 30 KO) zastopował przed czasem Fernando Guerrero (26-3, 19 KO), zdobywając tym samym pas Ameryki Północnej.

Kanadyjski król nokautu natychmiast ruszył do skomasowanego ataku, choć rywal cofając się dwukrotnie złapał go kontrą z lewej ręki. W końcu jednak skrócił dystans celnym lewym sierpowym, po którym Guerrero przyklęknął, ale arbiter z niewiadomych powodów nie liczył. Kilkanaście sekund później David poprawił lewym hakiem na górę i tym razem nie było wątpliwości. Po liczeniu do ośmiu zabrzmiał zbawienny dla Fernando gong.

Po przerwie przez dwie minuty Lemieux nie mógł się przedrzeć przez podwójną gardę, ale w końcu przełamał ją i rzucił rywala na deski. Tego znów wyratował gong, lecz do narożnika schodził już z głębokim rozcięciem prawej powieki. Rozpędzony David nie zwalniał tempa, a Guerrero w połowie trzeciej odsłony przyklęknął by odpocząć. Za moment po liczeniu było już po wszystkim po straszliwym prawym podbródkowym. Klasyczny nokaut - kolejny w wykonaniu Kanadyjczyka.