W PAŹDZIERNIKU KOLEJNA WALKA STEVENSONA

Redakcja, huffingtonpost.ca

2014-05-24

Promotor Adonisa Stevensona (23-1, 20 KO) Yvon Michel przyznał, że mistrz WBC ma już ustaloną przybliżoną datę kolejnej walki, mimo że nie stoczył jeszcze pojedynku z Andrzejem Fonfarą (25-2, 15 KO).

- Mamy zaklepaną walkę w październiku, jeżeli Adonis wygra w dobrym stylu, zmierzy się z Bernardem Hopkinsem. Taki jest plan Showtime. Prawdopodobnie jednak ten pojedynek odbyłby się poza Kanadą. Okazuje się, że jest duże zapotrzebowanie na to, aby Adonis wystąpił w Stanach Zjednoczonych – powiedział Michel.

Najpierw jednak "Superman" musi pokonać Fonfarę, z którym zmierzy się najbliższej nocy w Montrealu. Michel jest pewny zwycięstwa swojego podopiecznego, ale podkreślił, że polski zawodnik już przed walką zyskał jego szacunek.

- Po raz pierwszy od lat rywal Adonisa chce z nami współpracować. Fonfara jest bardzo miły, przyjeżdżał na czas na wszystkie akcje promocyjne. Dla porównania Chad Dawson i Tavoris Cloud z nikim nie chcieli rozmawiać, a Tony Bellew skupiał się na obrażaniu – stwierdził.

Transmisję z walki Stevenson vs Fonfara przeprowadzi Polsat Sport. Początek o 3:00.