COTTO: SIŁA ZOSTAJE

Redakcja, fighthype.com

2014-05-23

Sympatycy Miguela Cotto (38-4, 31 KO) obawiają się, że w walce z Sergio Martinezem (51-2-2, 28 KO), pierwszym pojedynku Portorykańczyka w wadze średniej, może on stracić duży argument, którym zawsze była jego siła. "Junito" postanowił uspokoić kibiców.

- Jeżeli masz siłę, ona z tobą zostaje, niezależnie od przejścia do innej wagi. Daję z siebie wszystko podczas treningów, wiem, co będę mógł zrobić 7 czerwca. Czuję się świetnie. Mam 33 lata, więc nie zobaczycie u mnie nagle rozwiniętej muskulatury. Chodzi o to, aby utrzymać to, co mam, nie zmieniać – powiedział.

Cotto przegrał dwie z trzech ostatnich walk, w tym z Austinem Troutem, który tak jak Martinez jest mańkutem. Zapewnia jednak, że tym razem pojedynek z leworęcznym zawodnikiem będzie wyglądać inaczej.

- To dwie inne walki. Trout to przede wszystkim młodszy zawodnik. Martinez nie jest już taki młody, do tego miał trochę problemów z kolanami. Zapominamy o walce z Troutem, mamy kolejną szansę, tym razem z Sergio. Gwarantuję, że wygram ten pojedynek – stwierdził.

Dodał też, że nie myśli o atutach, jakie wniesie do ringu wciąż uznawany przez wielu za najlepszego zawodnika wagi średniej "Maravilla".

- W całej swojej karierze nigdy nie zamartwiałem się rywalami. Koncentruję się na sobie i na tym, co ja muszę zrobić. To ja jestem swoim największym przeciwnikiem. Muszę pozostać skupiony, trzymać się planu, a wtedy odniosę zwycięstwo – powiedział.

Pojedynek Martinez vs Cotto odbędzie się 7 czerwca w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Jego stawką będzie należący do Argentyńczyka pas WBC w wadze średniej.