WALKA JENNINGS vs PEREZ W LIPCU?

Redakcja, YouTube

2014-05-17

Być może w lipcu dojdzie do walki eliminacyjnej do pasa WBC w wadze ciężkiej pomiędzy Bryantem Jenningsem (18-0, 10 KO) a Mike'em Perezem (20-0-1, 12 KO). Pojedynek miał się odbyć 24 maja, jednak został odwołany z powodu kontuzji Kubańczyka.

- To eliminator, więc walka zostanie po prostu przełożona. Prawdopodobnie odbędzie się w lipcu, na to liczę. Ja już teraz jestem gotowy – powiedział Jennings.

Pogromca Artura Szpilki dodał, że zrobił sobie małą przerwę w treningu, ale niedługo wraca do ciężkiej pracy, która – przekonuje – zaprowadzi go na szczyt królewskiej kategorii.

- Znam siebie, wiem, jak ciężko trenuję. Jeżeli wylewasz poty na sali treningowej, walka będzie łatwa, tak do tego podchodzę, wierzę, że nikt mi nie zagrozi. Patrzę na Kliczkę, faceta niepokonanego od dziesięciu lat. Dla mnie to tylko Kliczko – stwierdził.

W razie zwycięstwa Jenningsa nad Perezem, a także spodziewanej przez większość kibiców i ekspertów wygranej Deontaya Wildera (31-0, 31 KO) nad Bermane'em Stiverne'em (24-1-1, 21 KO), wkrótce możemy być świadkami pierwszej od lat walki o mistrzostwo świata wszechwag z udziałem dwóch Amerykanów.

- Nie mam pojęcia, co się wydarzy, nie zajmuję się tą stroną biznesu. To nie jest pytanie do mnie, raczej do promotorów i menedżerów – odrzekł "By-By", zapytany o potencjalne starcie ze swoim rodakiem.