FURY: POKONAM CHISORĘ, A POTEM ODDAM MU PASY

Redakcja, espn.co.uk

2014-05-16

Tyson Fury (22-0, 16 KO) oświadczył, że kiedy już pokona 26 lipca Derecka Chisorę (20-4, 13 KO), na pocieszenie odda rywalowi pasy mistrza Europy i Wielkiej Brytanii. Kolos z Manchesteru utrzymuje, że tytuły te nie mają dla niego żadnego znaczenia.

- Pokonam Chisorę, a potem dam mu w prezencie te pasy. Jestem ponad nie. Posiadanie tytułu jako dowodu tego, że jestem najlepszy w Wielkiej Brytanii jest bez sensu – powiedział 25-latek.

Stawką lipcowej potyczki nie będą jednak wyłącznie pasy mistrzowskie. Zwycięzca zyska prawo do starcia z Władimirem Kliczką (62-3, 52 KO). Fury chciałby się zmierzyć z Ukraińcem, ale twierdzi, że do tej walki nigdy nie dojdzie.

- Nie sądzę, aby Władimir przyjął taki pojedynek. Prędzej zwakuje tytuł albo przejdzie na emeryturę. Dowiedziałem się natomiast, że jestem brany pod uwagę jako rywal nowego mistrza WBC Bermane’a Stiverne’a. Jeżeli będzie taka możliwość, będziemy walczyć – zdradził.

Stiverne został czempionem w miniony weekend, pokonując Chrisa Arreolę. W obowiązkowej obronie tytułu ma się zmierzyć z Deontayem Wilderem, ale niewykluczone, że wczesniej stoczy walkę z innym, wybranym przez siebie rywalem.