GOŁOWKIN vs KESSLER POD KONIEC ROKU?

Redakcja, boxingscene.com

2014-05-11

Przed kilkoma dniami Mikkel Kessler (46-3, 35 KO) ogłosił, że wraca na ring i chce boksować z czołowymi bokserami świata, w tym z Giennadijem Gołowkinem (29-0, 26 KO). Na odpowiedź obozu Kazacha, który ma kłopoty z zakontraktowaniem dużych walk, nie trzeba było długo czekać.

KESSLER: MAM COŚ DO UDOWODNIENIA >>>

Promotor Gołowkina Tom Loeffler odezwał się już w tej sprawie do grupy Sauerland. Loeffler złożył ponoć propozycję walki w lipcu w Las Vegas. Niemiecka strona jednak odmówiła, tłumacząc, że Kessler potrzebuje więcej czasu na przygotowania. Jest jednak otwarta na starcie z "GGG" w innym terminie, najlepiej w październiku lub listopadzie.

- Trzeba ustalić wszystko ze stacjami telewizyjnymi. HBO ma oczywiście fioła na punkcie Gołowkina, z kolei Viasat pokazałoby walkę kibiciom w Danii. To byłaby prawdziwa gratka dla sympatyków boksu na całym świecie i na pewno w najbliższym czasie będziemy nad tym pracować – powiedział Kalle Sauerland.

Pojedynek miałby się odbyć w limicie wagi super średniej. Gołowkin boksuje wprawdzie o kategorię niżej, ale sam wielokrotnie podkreślał, że jeżeli pojawi się odpowiednia oferta, nie będzie miał problemu z przenosinami do wyższej wagi. Problem może natomiast stanowić ściągniecie Kesslera do Stanów Zjednoczonych. Według duńskich mediów Duńczyk zgodzi się na walkę w USA tylko wtedy, gdy otrzyma co najmniej 4 miliony dolarów.

NIE BĘDZIE WALKI CHAVEZ vs GOŁOWKIN >>>

- Nie mogę tego komentować, tym bardziej że nawet nie rozpoczęliśmy negocjacji. Prawda jest jednak taka, że ściągnięcie Kesslera do Ameryki stanowić będzie duży wydatek. Znacznie większy niż jego występ w Danii – przyznał Sauerland.