DUVA IDZIE NA WOJNĘ. POZYWA STEVENSONA, HAYMONA, SHOWTIME I GBP

Redakcja, ringtv.com

2014-05-01

Grupa Main Events złożyła w sądzie pozew przeciwko Adonisowi Stevensonowi (23-1, 20 KO) i jego promotorowi Yvonowi Michelowi w związku z niedawnymi przenosinami boksera z telewizji HBO na Showtime. Zarządzająca grupą Kathy Duva twierdzi, że naruszyli tym samym wypracowane z nią ustalenia. Promotorka żąda kilkunastu milionów dolarów odszkodowania.

Stevenson, który 24 maja zmierzy się z Andrzejem Fonfarą (25-2, 15 KO), związał się kontraktem z Showtime pod koniec marca. Według Duvy promotor Kanadyjczyka wcześniej wyraził zgodę na pojedynek z prowadzonym przez nią Siergiejem Kowaliowem (24-0-1, 22 KO) na antenie HBO. Dowodem ma być mailowa korespondencja pomiędzy nią, Michelem a reprezentującym tę stację Peterem Nelsonem.

- Jestem wściekła jak diabli. Nie bez powodu obowiązują pewne zasady. Mieliśmy już zaklepaną walkę roku, a tu nagle ktoś przychodzi i rozdziera wszystko na strzępy. Ci ludzie to zbiry, odpowiedzą za swoje czyny. Muszę bronić siebie i swoich pięściarzy – oświadczyła Duva.

Wśród pozwanych znajdują się też Showtime, Golden Boy Promotions oraz najbardziej wpływowy człowiek bokserskiego biznesu, od kilku tygodni współpracujący ze Stevensonem Al Haymon. Sprawę skomentował do tej pory tylko Richard Schaefer GBP, nie ukrywając zdziwienia tym, że jego grupa została o coś oskarżona.

- Nie mam pojęcia, dlaczego w ogóle mówi się o Golden Boy w tym kontekście. Nasz prawnik się tym zajmie. Kompletnie nie wiem, o co chodzi. Co by to jednak nie było, poradzimy sobie – zapewnił.