SZYMAŃSKI I ŁASZCZYK POZNALI RYWALI!

Łukasz Furman, Informacja własna

2014-04-22

Przed momentem zakończyła się konferencja prasowa promująca galę w Ślesinie pod Koninem, do jakiej dojdzie w piątkowy wieczór 16 maja. W głównej walce wieczoru wystąpi miejscowy pupil Patryk Szymański (10-0, 5 KO), który zaboksuje o międzynarodowy pas federacji WBF kategorii junior średniej oraz tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski.

Ponadto kibicom zaprezentuje się notowany już na trzecim miejscu w światowym zestawieniu organizacji WBO – Kamil Łaszczyk (16-0, 7 KO). Stawką jego potyczki będzie pas mistrzowski federacji WBF wagi piórkowej. Rozpiskę gali uzupełnią znane nazwiska innych polskich pięściarzy, jak na przykład Przemysława Opalacha, Michała Gerleckiego, Nikodema Jeżewskiego, Damiana Wrzesińskiego, Sebastiana Skrzypczyńskiego, Tomasza Duszaka oraz dwie potyczki boksu olimpijskiego. A kto nie dotrze do hali, będzie miał okazję obejrzeć galę na żywo za pośrednictwem stacji Orange Sport.

Rywalem Szymańskiego na dystansie dziesięciu rund będzie Ramaz Gogiczaszwili (12-1-2, 4 KO), zaś naprzeciw Łaszczyka w dwunastorundowym pojedynku stanie niepokonany dotąd Martin Parlagi (14-0, 8 KO). Galę swoją obecnością uświetnią między innymi Tomasz Adamek, były mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej oraz czołowy pretendent królewskiej dywizji, Mateusz Masternak, do niedawna mistrz Europy, a także Mariusz Wach, pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej.

- Boksowałem Ślesinie kiedyś w meczu z Włochami i z tego co pamiętam zawsze był tu świetny doping. Mam więc nadzieję, że tak samo będzie i tym razem. Rozpocząłem już swoje przygotowania i mogę zapewnić kibiców, że będę gotowy nie na sto, ale na sto dziesięć procent – powiedział główny bohater imprezy, młody i perspektywiczny Szymański.