JENNINGS: JESTEM CIĘŻKIM, KTÓREGO SZUKAŁ ŚWIAT

Redakcja, fightnews.com

2014-04-18

Bryant Jennings (18-0, 10 KO) zapowiada, że wniesie emocje do zarządzanej ze stoickim spokojem przez Władimira Kliczkę wagi ciężkiej. "By-By" zamierza 24 maja pokonać Mike’a Pereza (20-0-1, 12 KO), a następnie zdobyć pas WBC.

- Świat rozpaczliwie szuka ciężkiego, który przejmie tę dywizję, i wierzę, że znajdzie go we mnie. Dzięki wygranej z Perezem stanę się obowiązkowym pretendentem WBC. Mój promotor Gary Shaw zapewnia mnie, że jeżeli zwyciężę, wkrótce powalczę o tytuł. Na razie skupiam się na Perezie, ciężko trenuję, aby plan się ziścił. Będę gotowy 24 maja – powiedział pogromca Artura Szpilki.

Perezowi oczywiście również nie brakuje rezonu przed galą w Corpu Christi.

- Walka o mistrzostwo świata wagi ciężkiej zawsze była moim marzeniem. Wiele poświęciłem, aby otrzymać taką szansę. Jennings ma podobne plany i w pojedynku o taką stawkę na pewno obaj damy z siebie wszystko. Niezależnie jednak od tego, jak dobrze zaprezentuje się Jennings, to ja odniosę zwycięstwo – zapewnił.

Pas WBC nie ma obecnie właściciela. Wyłoni go zaplanowane na 10 maja starcie Chrisa Arreoli (36-3, 31 KO) z Bermane’em Stiverne’em (23-1-1, 20 KO). Zanim zwycięzca stanie w szranki z lepszym z pary Jennings – Perez, będzie musiał zmierzyć się z Deontayem Wilderem (31-0, 31 KO).