RAHMAN: ZNOKAUTUJĘ KAŻDEGO

Redakcja, nzherald.co.nz

2014-04-16

Hasim Rahman (50-8-2, 41 KO) zapewnia, że nie stracił mocnego ciosu. Przekonać mają się o tym jego rywale, kiedy 4 czerwca w Auckland Amerykanin weźmie udział w turnieju Super 8.

- Powtarzam wszystkim, że to mój turniej. Kogo by przede mną nie postawili, znokautuję go – stwierdził 41-letni zawodnik.

Organizatorzy potwierdzili do tej pory udział czterech zawodników poza Rahmanem – Samuela Petera, Martina Rogana, Michaela Sprotta i Kaliego Meehana. Tego ostatniego Amerykanin raz już pokonał, niespełna dziesięć lat temu. Na koncie ma też dwie potyczki z innym pięściarzem pochodzącym z Nowej Zelandii, Davidem Tuą. Jedną przegrał, a drugą zremisował, choć w obu nie brakowało kontrowersji.

- Czuję, że tak naprawdę jestem niepokonany w starciach z Nowozelandczykami. Uważam, że Tuę pokonałem w obu walkach. No i pokonałem Meehana. Nie straciłem jednak kontaktu z rzeczywistością, znam oficjalne wyniki. Tyle że różnią się one od tego, co się naprawdę stało. Właściwie nie mam z tym problemu. Wierzę, że tak naprawdę wygrałem te walki – powiedział Rahman.

Wszystkie pojedynki czerwcowego turnieju zostały zakontraktowane na trzy trzyminutowe rundy. W puli nagród znajduje się 500 tysięcy dolarów.