MICHALKIN NOWYM MISTRZEM EUROPY

Redakcja, Informacja własna

2014-04-11

Igor Michalkin (15-1, 8 KO) nowym mistrzem Europy wagi półciężkiej. Podczas trwającej właśnie gali w Berlinie Rosjanin pokonał przed momentem Mohameda Belkacema (21-7-1, 9 KO).

W pierwszych trzech rundach potyczki o wakujący tytuł tempo było słabe, ale Igor kontrolował wszystko ustawiając rywala prawym prostym, szukając przy tym miejsca pod łokciami szczelnie zasłoniętego oponenta. Boksujący dotąd bojaźliwie Algierczyk ze szwajcarskim paszportem w końcu poderwał się do walki w czwartej odsłonie, kiedy kilka razy trafił bezpośrednim prawym. Michalkin wyciągnął szybko wnioski i od piątego starcia znów niepodzielnie rządził w ringu. W ósmym panowie zderzyli się przypadkowo głowami. W wyniku tego zdarzenia całkowicie spuchło lewe oko Belkacema i sędziowie podliczyli swoje karty. A na nich wyraźnie w tym momencie prowadził Michalkin - 79:73 oraz dwukrotnie 80:72. Tym samym to on od teraz zasiada na tronie mistrza Europy.

Przypomnijmy jeszcze, że Rosjanin jedyną porażkę w karierze poniósł z rąk naszego Aleksa Kuziemskiego blisko cztery lata temu.