HATTON: KHAN DORÓWNUJE SZYBKOŚCIĄ FLOYDOWI

Redakcja, fighthype.com

2014-04-09

Ricky Hatton stwierdził, że jego rodak Amir Khan (28-3, 19 KO) jest obecnie jedynym pięściarzem, który może dorównać Floydowi Mayweatherowi Jr (45-0, 26 KO) pod względem szybkości. „Hitman” sądzi też, że styl Brytyjczyka mógłby nie pasować Amerykaninowi, ale i tak to „Money” byłby zdecydowanym faworytem ich ewentualnej potyczki.

- Prawdopodobnie tylko Khan mógłby się z nim równać jeżeli chodzi o szybkość. Mayweather najbardziej błyszczy wtedy, gdy rywal go atakuje, wystarczy tutaj przypomnieć moją walkę z nim. Ciekawe, jak by sobie poradził z kimś, kto się więcej rusza, uderza prostym i zmusza Floyda do tego, aby to on atakował. Ostatni jego rywal, który tak boksował, to Zab Judah i Floyd miał z nim przez parę rund problemy. On się jednak cały czas rozwija, z walki na walkę jest coraz lepszy. Myślę więc, że to w pewnym sensie błogosławieństwo, że Amir nie będzie z nim teraz walczyć – powiedział 35-latek.

Khan najbliższy pojedynek stoczy 3 maja z Luisem Collazo (28-3, 19 KO). Hatton, który nie bez problemów pokonał Collazo w 2006 roku, jest spokojny o występ swojego rodaka.

- Collazo to mańkut, bardzo dobry zawodnik, ale na pewno nie najlepszy. Nie miałem problemów z tym, żeby go trafić, jeżeli więc tylko Amir będzie się trzymać taktyki, wykorzystywać szybkość i umiejętności bokserskie, powinien wygrać – stwierdził.

Efektowne zwycięstwo może Khanowi zapewnić walkę z Mayweatherem, który na tej samej majowej gali zmierzy się z Marcosem Maidaną.