KOLEJNA SZANSA MISTRZOWSKA DARCHINYANA

Redakcja, ESPN

2014-04-06

Vic Darchinyan (39-6-1, 28 KO) przegrał w listopadzie z faworyzowanym Nonito Donairem, lecz do czasu nokautu nieoczekiwanie przeważał nad Filipińczykiem. Dobra postawa w ringu zapewniła mu kolejną szansę mistrzowską pomimo porażki.

Ormianin z australijskim paszportem 31 maja w Makau zaatakuje niezwyciężonego dotąd Nicholasa Waltersa (23-0, 19 KO) i należący do niego pas federacji WBA wagi piórkowej.

Pierwotnie champion z Jamajki miał skrzyżować rękawice z Alejandro Perezem (19-4-1, 13 KO), ale ten w poprzedni weekend doznał sensacyjnej porażki z anonimowym journeymanem i wyleciał z obiegu. Sytuację będzie miał okazję wykorzystać dawny mistrz świata kategorii muszej oraz junior koguciej.

- To świetna okazja dla Vica by udowodnić ludziom, że wciąż ma to coś, co może zaprowadzić go na szczyt. On jest bardzo głodny sukcesu, zdeterminowany i gotowy na wojnę w ringu. W Chinach dojdzie więc do koronacji nowego mistrza - uważa menadżer Ormianina, Frank Espinoza.

- Darchinyan udowodnił ostatnio, że jest jeszcze daleki od wyczerpania swoich możliwości. Szykuje się więc interesujący pojedynek, a Vic powinien być najtrudniejszym dotąd testem dla Waltersa - dodał Carl Moretti, wiceprezydent stajni Top Rank.