POLSKO-POLSKI HIT W LUBLINIE?

Cezary Kolasa, Twitter

2014-03-29

Niewykluczone, że 31 maja podczas gali w Lublinie dojdzie do niezwykle interesującej polsko-polskiej walki. Naprzeciw siebie w ringu mieliby stanąć mający ostatnio za sobą świetne występy Krzysztof Cieślak (22-5, 7 KO) i prowadzący swoją karierę na wschodnim wybrzeżu USA Michał Chudecki (8-0-1, 3 KO) - poinformował na swoim Twitterze Tomasz Babiloński. Pojedynek prawdopodobnie odbyłby się w limicie kategorii lekkiej.

Cieślak przez swoją postawę w kilku niedawnych ringowych potyczkach zbiera same pozytywne komentarze. Jest jednym z najbardziej efektownych bokserów w kraju i nie dziwota, że jest też łakomym kąskiem dla promotorów, którzy chcą zapełniać jego nazwiskiem karty walk. Chudecki od czasu rozstania z polonijnym biznesmenem Mariuszem Kołodziejem w Stanach przebywał dalej, tam również trenując. Teraz ze względu na problemy z wizą musiał na kilka miesięcy wrócić do Polski, czego skutkiem było szukanie dla niego pojedynku na naszym polskim podwórku. 

Na tej samej imprezie Rafał Jackiewicz ma skrzyżować rękawice z Łukaszem Maćcem w dziesięciorundowym starciu o tytuł mistrza Polski. Wcześniej jednak "Wojownik" musi uporać się z Kamilem Szeremetą w Legionowie. Anonsowany jest także powrót Alberta Sosnowskiego, który miałby skrzyżować rękawice z naszym innym "ciężkim" Andrzejem Wawrzykiem.