MARIUSZ WACH WRÓCI 31 MAJA W LUBLINIE?

Łukasz Furman, Informacja własna

2014-03-27

Pozostający nieaktywny od półtora roku Mariusz Wach (27-1, 15 KO) cały czas ciężko trenuje, ale kolejne daty jego powrotu były odkładane w czasie. Niedawny pretendent do tronu mistrza świata wszechwag poznał jednak kolejny termin swojej walki.

Polak w zeszłym tygodniu porozmawiał z promującym go Mariuszem Kołodziejem, z którym miał sobie kilka spraw do wyjaśnienia. Panowie porozmawiali jak mężczyźni i tak oto padła propozycja konkretnej walki.

Tych anonsowanych powrotów było już kilka - Radom w grudniu, Nowy Jork w styczniu i w końcu w lutym niedoszła potyczka z Monte Barrettem. Teraz pojedynek Wacha planowany jest na 31 maja.

Wtedy właśnie w Lublinie odbędzie się gala organizowana przez Andrzeja Wasilewskiego i Tomasza Babilońskiego. To ma być noc wagi ciężkiej, bo oprócz Wacha między liny ma wyjść Krzysztof Zimnoch (17-0-1, 11 KO), a Albert Sosnowski (47-6-2, 28 KO) ma zmierzyć się z Andrzejem Wawrzykiem (29-1, 15 KO). Występ polskiego olbrzyma jeszcze nie jest przesądzony, lecz promujący go Mariusz Kołodziej rozmawia na ten temat z organizatorami gali.

Przypomnijmy, iż "Wiking" ostatni raz zaboksował 10 listopada 2012 roku. Przegrał wyraźnie na punkty z absolutnym królem wagi ciężkiej Władimirem Kliczko, ale w piątej rundzie napędził mistrzowi sporo strachu swoim prawym krzyżowym.