PODSUMOWANIE ZGRUPOWANIA I TZN 2014

Redakcja, Skorpion Szczecin

2014-02-14

Trwa I Grand Prix PZB w Nowej Dębie, a my otrzymaliśmy informacje podsumowujące I Puchar Ziem Nadbałtyckich w Szczecinie.

Podczas zgrupowania liczna była grupa kadetów, a w szczególności juniorów, dla których był to kolejny etap selekcji do głównej imprezy tego roku, jakimi są kwietniowe Mistrzostwa Świata Juniorów (10-25.04.2014) w Sofii. Te mistrzostwa także są eliminacją do drugich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Chinach. W trakcie zgrupowania zawodnicy pracowali nad wytrzymałością siłową oraz doskonalili swój warsztat pod względem technicznym, a także taktycznym podczas zajęć teoretycznych. Bardzo zmotywowana i zaangażowana grupa zawodników pokazała, że dzięki  wspólnej pracy i czuciu oddechu partnera, który nie odpuści w walce o miejsce w Kadrze na główną imprezę roku, zdała egzamin. Zgrupowanie zostało zakończone startem kontrolnym w pierwszym tegorocznym Turnieju o Puchar Ziem Nadbałtyckich.

W turnieju wzięło udział 123 zawodników z ponad 40 klubów z całej Polski oraz Niemiec (silne ośrodki z Frankfurtu nad Odrą - w tym Mistrzyni Niemiec Justin Mettzendorf, mistrz Denis Weber oraz wielu medalistów). Kolejny silny ośrodek, który zaczął z nami współpracę to grupa z Kolonii na czele z trenerem Łukaszem Wilaszkiem, który przyjechał także z mistrzem Niemiec w kategorii 64kg - Wladimirem Frihsorgerem i zawsze obecna ekipa z Meclenburgi składająca się z zawodników takich ośrodków jak Straslund, Wismar, Schwerin oraz Hamburg.

48kg Herkawy Kacper Champion Chojnów pokonał 3:0 Kus Krystian Victoria Jaworzno
46kg Pluskowski Adam Skorpion Szczecin pokonał 2:1 Daniszewski Daniel Pirs Olsztyn
46kg Gleba Szymon Skorpion Szczecin CKS(Gwardia Szczytno) pokonał 3:0 Maślany Fabian Sokół Piła
54kg Papis Krystian Rushh Kielce pokonał 3:0 Stang King Niemcy
54kg Kowal Karol Skorpion Szczecin pokonał 3:0 Karyś Sebastian Rushh Kielce
57kg Konszewicz Natan  Czarni Słupsk pokonał 3:0 Kokoszka Kewin Korona Wałcz
63kg Apresyan Eryk Zawisza Bydgoszcz pokonał przez TKO 1r Ghukosyan Hayk Wismar
66kg Śnieg Mateusz Skorpion Szczecin pokonał  3:0 Strelow Eric Wismar
75kg Taudul Krystian Boxing Sokółka pokonał 3:0 Zacharski Bartosz Champion N.D Mazowiecki
75kg Rybarczyk Damian Olimp Szczecin pokonał przez TKO 1r. Fronc Rafał Ring Stalowa Wola
+80kg Foryś Filip Skorpion Szczecin pokonał 3:0 Tomaszczyk Filip Boxing Sokółka
Z tej grupy wiekowej warto będzie się przyjrzeć dalszemu rozwojowi  zdolnych i młodych jakimi są :
Apresyan Eryk, Papis Krystian, Rybarczyk Damian oraz już doświadczonego w bojach międzynarodowych Karola Kowala, który pokonał dobrego zawodnika z Rushh Kielce Sebastiana Karyśa, a także  na Natana  Konszewicza z Czarnych Słupsk który ciągle pokazuje progres formy.
W najważniejszej grupie wiekowej  na tym turnieju czyli juniorach na których obecnie jest skoncentrowane szkolenie. W turnieju rozegrano największą liczbę pojedynków na ringu olimpijskim na dużej hali gdzie walki oglądał niespodziewany gość Naszego turnieju Pan Czesław Ptak.
W tej grupie sporą liczbę zawodników przywieźli zawodnicy z Niemiec. I tak wyniki zawodników biorących udział w zgrupowaniu z pogrubieniem:
49kg Słomiński Jakub WDA Świecie pokonał 3:0 Łęgowski Michał Bokser Chojnice
 52kg Denis Weber Frankfurt Oder pokonał 2:1 Sebastian Gierada KSZO Ostrowiec
56kg Piotrowski Paweł Sokół Piła pokonał 3:0 Tobiasz Michał Champion N.D Mazowiecki
60kg Pląder Rafał Wisła Kraków pokonał 3:0 Maciejewski Dawid Start Grudziądz
81kg Pilz Alex PSV Achen pokonał 3:0 Kaczmarczyk Mateusz Rushh Kielce
56kg Kowal Adrian Olimp Lublin pokonał 2:1 Dorociak Jarosław Barej Club Lublin
56kg Borzęcki Norbert Champion N.D Mazowiecki pokonał 3:0 Szmelter Jakub Zawisza Bydgoszcz
69kg Dawid Ławicki Boks Poznań pokonał 2:1 Helwig Braian Frankfurt Oder
75kg Wyględacz Mateusz Górnik Sosnowiec pokonał 2:1 Kozłowski Konrad FC Koszalin
75kg Pawłowski Kamil Victoria Sianów pokonał przez TKO II r Nowak Patryk Sparta Złotów
75kg Januszkiewicz Kamil Cristal Białystok pokonał 3:0 Nowak Błażej UKS SMS Warszawa
81kg Staszewski Rafał Kontra Elbląg pokonał przez TKO I r Ziółkowski Konrad Olimp Lublin
91kg Skrzypek Marcin Górnik Sosnowiec pokonał 2:1 Stawirej Aleksander Ziętek Brzeziny
91kg Seńko Dawid Skorpion Szczecin pokonał 2:1 Celejewski Aleksander Radomiak Radom
Podsumowując występy juniorów po obozie wytrzymałościowo siłowym mogę być zadowolony z pierwszego startu kontrolnego grupa zawodników , którzy będą dalej realizowali przygotowania spisała się dobrze i pokazała, że warto na nich stawiać choć nie można powiedzieć złego słowa o pozostałych ponieważ włożyli dużo serca i zapału w realizację programu. Lecz na dzisiejszy dzień trzeba jasno sobie powiedzieć, że niektórych czas może nie teraz ale przy systematycznej pracy i startach na pewno przyniesie zamierzony efekt w późniejszym terminie. Podczas zgrupowania oraz startu kontrolnego wybrałem kolejną grupę tym razem już tylko 16 zawodników, którzy będą brali udział w zgrupowaniu wytrzymałościowo szybkościowym oraz bezpośredniego przygotowania startowego  Brandenburg Cup w Słubicach w terminie 17-26.02.2014r.
Podczas tego zgrupowania zaplanowane są już dwa sparingi z reprezentantami Niemiec oraz Litwy przygotowujących się także do Turnieju Brandenburg Cup 26.02-02.03. Na dzień dzisiejszy można być zadowolonym z rywalizacji w kilku kategoriach wagowych, które są bardzo wyrównane i dzięki temu z każdego dnia zgrupowania zawodnicy podnoszą swoje umiejętności na przemiennie się motywując.
Wyrównane wagi gdzie zawodnicy powinni podnosić swój poziom to kategoria do 49kg, 52 kg, 56 kg,60 kg, 64 kg,69 kg, 75kg choć w niektórych wagach nie znacznie pojawiają się delikatni liderzy.
Jednak wszystko okaże się podczas konfrontacji sparingowej z zawodnikami  ekip zagranicznych.
Zawodnicy są świadomi tego że nie interesuje nas mistrz własnego podwórka lecz to, że dążymy już do sukcesów międzynarodowych do czego jest zobligowany reprezentant kraju. Chciałbym podziękować trenerom, którzy pomagali w pracy szkoleniowej z zawodnikami podczas zgrupowania w Szczecinie.
Artur Barwiński Górnik Sosnowiec
Jarosław Przygoda Garda Chojna
Marcin Łęgowski Bokser Chojnice
Karol Chabros Skorpion Szczecin
Savvas Kokkinos Champ Boxing  Academy (Cypr) trener  zawodników biorących udział w tygodniowym zgrupowaniu  Kokkinos Andreas 1997 waga 69kg oraz Michalis Ioannau 1996 waga 56 kg, którzy w turnieju także odnieśli zwycięstwa.
Podziękowania dla sponsorów: firmy EKO-DAN , GREEN-ZONE, TOOTAL SZCZECIN,STUDIO REKLAMY BIS, SIEMASZKO.