HAMED: FROCH POWINIEN ZAKOŃCZYĆ KARIERĘ

Redakcja, Talk Sports

2014-02-07

Legendarny brytyjski wirtuoz "Prince" Naseem Hamed z odległości kilku metrów oglądał listopadowy pojedynek pomiędzy Carlem Frochem (32-2, 23 KO) a Georgem Grovesem (19-1, 15 KO). Dawny mistrz przyznaje, że przed walką nie dawał szans zawodnikowi z Londynu, ale po tym co zobaczył w ringu jest zdania, że dla "Kobry" nie ma już miejsca wśród aktywnych zawodowych pięściarzy.

- Carl Froch jest wypalony. Dla mnie to oznacza, że jako bokser jesteś skończony - powiedział Hamed, który już ponad dekadę temu zakończył karierę krótko po porażce z rąk Marco Antonio Barrery. - Przed listopadową walką nawet nie przyglądałem się Grovesowi. Byłem w wielkim szoku, kiedy w pierwszej rundzie zrobił wszystko to, co zapowiedział wcześniej.

- Mam szacunek dla Frocha za to, że przetrwał to wszystko i znalazł sposób, żeby wygrać walkę. Tak robią mistrzowie. Jeśli jednak dojdzie do rewanżu, jestem przekonany, że George Groves zwycięży bardzo wyraźnie. Froch ma za sobą wspaniałą karierę, wygrał kilka niesamowitych walk. Osiągnął w boksie to, o czym wielu tylko marzy. Zamiast teraz toczyć kolejne walki i coś udowadniać, czemu nie miałby powiedzieć sobie jak Sugar Ray Leonard, że najlepsze już za nim? Cały kraj może chcieć tego rewanżu, ale ja życzyłbym sobie, żeby Froch zakończył karierę - kończy Prince.