ZAGUBIONY JONAK JEST... W LAS VEGAS?

Redakcja, Twitter

2014-02-04

Jak poinformował na swoim Twitterze dziennikarz Polsatu Sport Mateusz Borek, przymierzany do walki z Jamesem Kirklandem (32-1, 28 KO) na gali HBO Damian Jonak (37-0-1, 21 KO) przebywa obecnie w Las Vegas, towarzysząc w treningach... Mariuszowi Wachowi. Za organizację wyjazdu odpowiadają najprawpodobniej świeżo upieczony menadżer "Wikinga" - Iwajło Gocew oraz właściciel restauracji "U Babci Maliny".

Temat pojedynku naszego pięściarza z Amerykaninem pojawił się kilka dni temu. Promotorzy Jonaka twierdzili jasno w mediach, że ten rok może być zdecydowanie przełomowy w karierze 30-latka. Ostatecznie Janusz Pindera powołując się na rozmowę z Andrzejem Wasilewskim napisał, iż stacja HBO nie zgodziła się, by to właśnie Polak skrzyżował rękawice z 29-latkiem z Teksasu. W ekspresowym tempie wątek walki jednak powrócił.

Starcie miałoby się odbyć 26 kwietnia w słynnej słynnej nowojorskiej Madison Square Garden. "Mandingo Warrior" w ostatnich latach pokonywał przed czasem tak renomowanych rywali jak Alfredo Angulo czy Glen Tapia. Wygrany tej walki byłby bardzo blisko starcia o mistrzostwo świata wagi junior średniej.