WŁADIMIR KLICZKO CELUJE W LEPSZEGO Z DWÓJKI ARREOLA-STIVERNE

Edward Chaykovsky, boxingscene.com

2014-02-04

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA, WBO, IBF i IBO - wspaniały Władimir Kliczko (61-3, 51 KO) szykuje się już do kolejnej obrony. 26 kwietnia "Dr. Steelhammer" zmierzy się z Alexem Leapai (30-4-3, 24 KO), ale mało kto spodziewa się niespodzianki w tym starciu i już mówi się o następnym przeciwniku dla Ukraińca.

Sam Kliczko nie kryje, że interesuje go zgromadzenie wszystkich prestiżowych tytułów, a że brakuje mu tylko jednego (WBC), o który powalczą Bermane Stiverne (23-1-1, 20 KO) i Chris Arreola (36-3, 31 KO), toteż Władimir wyjawił, że chętnie wybierze się na pojedynek z lepszym z nich aż do Stanów Zjednoczonych, gdzie nie występował od lutego 2008 roku.

- Tęsknię za fanami w USA. Mam tam wielu kibiców i z przyjemnością dla nich wystąpię. Chcę tam walczyć, ale potrzebuję telewizji, Showtime lub HBO i potrzebuję odpowiedniej areny. Oczywiście niezbędny jest też odpowiedni przeciwnik. Zwycięzca walki Stiverne-Arreola świetnie by się nadał - powiedział Kliczko w rozmowie z Associated Press.