MACCARINELLI: JA NIE KALKULUJĘ

Redakcja, Boxing News Online

2014-01-27

Choć kontrakty jeszcze nie zostały podpisane, to już niemal pewne, że 5 kwietnia na ringu w Rostock Enzo Maccarinelli (38-6, 30 KO) stanie przed szansą odzyskania tytułu mistrza świata, choć tym razem już w niższej kategorii - półciężkiej. Tego dnia stanie bowiem naprzeciw championa federacji WBA Regular, Niemca Jurgena Brahmera (42-2, 31 KO).

- Zgodziliśmy się na proponowane nam warunki i teraz już tylko czekamy na przysłanie nam dokumentów - nie ukrywa Gary Lockett, szkoleniowiec bojowego Walijczyka.

- Wcześniej boksowałem już w Rosji, więc nie będę się obawiał pojedynku w Niemczech. Oceniając z perspektywy czasu moją karierę, to wielokrotnie byłem w ringu lekkomyślny. Ale taki też jestem, nie kalkuluję za dużo. Bez względu na to, czy ktoś mnie lub czy nie jednego może być pewien, że od pierwszego gongu dam z siebie wszystko. Ja najzwyczajniej w świecie kocham ten sport - dodał "Macca", zapewniając iż pod okiem nowego trenera pracuje przede wszystkim nad poprawieniem defensywy.

- Pod okiem Gary'ego staram się zbalansować swój atak z obroną. Bo przecież puncherem jestem już od dwunastego roku życia - śmieje się dawny mistrz wagi junior ciężkiej według WBO.