STEVENSON: PASCAL vs BUTE TO RÓWNA WALKA

Keith Idec, boxingscene.com

2014-01-18

Adonis Stevenson (23-1, 20 KO) nie chciał wytypować zwycięzcy w walce pomiędzy Jeanem Pascalem (28-2-1, 17 KO) a Lucianem Bute (31-1, 24 KO), których zna bardzo dobrze ze wspólnych treningów i sesji sparingowych. Choć dwaj byli mistrzowie szybciej pojawili się na arenie międzynarodowej i zdobyli swoje tytuły, to jednak ponieśli już swoje porażki i znajdują się na rozdrożu, podczas gdy starszy "Superman" jest obecnie u szczytu sławy i notuje się go w wielu rankingach P4P.

- Myślę, że obydwaj muszą odpowiedzieć na pewne pytania. Uważam, że to dobre zestawienie. To równa walka, szanse rozkładają się 50-50. Bute przegrał z Carlem Frochem, a Pascal z Bernardem Hopkinsem. Obydwaj mają coś do udowodnienia - ocenia 36-letni Stevenson.

Adonis będzie oglądał pojedynek Bute-Pascal spod ringu, ale nie wyraził jeszcze ochoty, by spotkać się ze zwycięzcą. Jego kolejnym rywalem ma być nasz rodak Andrzej Fonfara (25-2, 15 KO), a w dalszej perspektywie "Superman" ma walkę unifikacyjną z Siergiejem Kowaliowem (23-0-1, 21 KO).