STUART HALL NOWYM MISTRZEM IBF

2013-12-22

Stuart Hall (16-2-1, 7 KO) nowym mistrzem świata federacji IBF w wadze koguciej. W pojedynku o wakujący pas pokonał on po niesamowitej wojnie Vusi Malingę (21-5-1, 12 KO), dla którego było to już trzecie nieudane podejście do mistrzostwa świata.

Reprezentant gospodarzy wygrał dzięki lepszemu startowi. To on dominował w pierwszych minutach, a dodatkowo w trzeciej rundzie posłał przeciwnika na deski prawym sierpowym. Pięściarz z RPA od kolejnej odsłony radził sobie już nieoczekiwanie coraz lepiej, a Anglikowi zaczęło puchnąć lewe oko. W okolicach dziewiątego starcia było już ono niemal zupełnie zamknięte. Ostatnie minuty to wymiany cios za cios, a po ostatnim gongu obaj zawodnicy dostali owację na stojąco. Sędziowie jednogłośnie opowiedzieli się za Hallem, punktując 116:111 i dwukrotnie 117:110.