LEBIEDIEW TRZECIĄ ROSYJSKĄ OPCJĄ 'DIABLO'

Yuri Tarantin, Boxingscene

2013-12-16

Nie jest żadną tajemnicą, że Krzysztof Włodarczyk (49-2-1, 35 KO) największe pieniądze może teraz zarobić w Rosji. Dotąd w grę wchodzili dla niego dwaj rywale - pałający żądzą rewanżu za czerwcową demolkę Rachim Czakijew (17-1, 13 KO) oraz Grigorij Drozd (37-1, 26 KO), który w październiku zdetronizował z tronu mistrza Europy Mateusza Masternaka. Jak się okazuje, obecnie za wschodnią granicą wyrósł trzeci poważny kandydat do starcia naszym mistrzem świata federacji WBC w wadze junior ciężkiej.

To Denis Lebiediew (25-2, 19 KO). Mocno bijący 34-latek wraz ze swoim obozem negocjuje z Donem Kingiem odnośnie rewanżu z Guillermo Jonesem (39-3-2, 31 KO), lecz jeśli strony nie dojdą do porozumienia, wówczas Rosjanie wezmą pod uwagę właśnie pojedynek z "Diablo".

Władze WBA dały Lebiediewowi i Jonesowi, a właściwie ich promotorom, czas do dziś do północy by dojść do porozumienia. A to może być trudne.

- Jeżeli Don King nie będzie chciał współpracować, wówczas poszukamy innych wyzwań. Jedną z opcji jest unifikacyjna walka z mistrzem federacji WBC, Krzysztofem Włodarczykiem. Jestem już nawet po słowie z promującym Polaka Andrzejem Wasilewskim. To na pewno dobry pomysł - nie ukrywa reprezentujący interesy Lebiediewa Władimir Hriunow.